top of page

FAQ

czyli

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Czy realizujesz jednocześnie usługi foto + film?

W przypadku reportaży ślubnych nie ma takiej możliwości. Niestety trudno byłoby mi się rozerwać. Jednak wychodząc na przeciw oczekiwaniom, dysponuję wachlarzem świetnych fotografów, których chętnie polecę.

2. Czy jest możliwość uzyskać od ciebie surowe wersje nagrań lub zdjęć?

Tak, jest taka możliwość! Jest to usługa dodatkowo płatna, a szczegóły dotyczące ceny są podane w ofercie, którą wysyłam klientom. Decydując się na taką opcję oświadczacie, że surowy materiał jest tylko na Wasz prywatny użytek i nigdy go nie opublikujecie. Surowy materiał jest udostępniany tylko przez dysk internetowy i pozostaje dostępny do pobrania przez tydzień. Po tym czasie link przestaje być aktywny. 

3. Jak wygląda zarezerwowanie terminu?

W sytuacji, kiedy odpowiada Wam moja oferta i jesteście zdecydowani na konkretny zakres usług, a ja potwierdziłem, że termin jest wolny, możemy przystąpić do rezerwacji. Drogą elektroniczną wysyłam Wam przygotowaną umowę w formacie .pdf, którą musicie wypełnić i odesłać mi podpisaną. Wtedy ja również ją podpisuję i odsyłam Wam. Końcowym etapem jest jeszcze wpłacenie zadatku, który zapewnia Wam w pełni rezerwację terminu. Preferuję zdalne podpisywanie umowy, ale jeśli Waszym życzeniem jest spotkać się na żywo, również nie ma z tym żadnego problemu. Tak czy siak, takie spotkanie to dobry pomysł, nawet po podpisaniu umowy, dzięki czemu zapoznamy się ze sobą i omówimy najważniejsze szczegóły.

Zarezerwuj swój termin już teraz!

4. Skąd jesteś i z jakiego miejsca liczysz drogę dojazdu?

Pochodzę z Bolesławca i to z tego miasta rozpoczyna się zawsze moja trasa na zlecenie. W promieniu 100 km w jedną stronę dojazd jest wliczony w cenę. Powyżej tego dystansu niezbędna jest dodatkowa opłata, według przelicznika. Wszystko powyżej setnego kilometra jest liczone jako 1,50 zł/km. 

5. Ile wynosi czas oczekiwania na gotowy materiał?

W przypadku ślubów maksymalny czas oczekiwania wynosi 4 miesiące od daty zarejestrowania materiału. Produkcje komercyjne oddaję do 30 dni roboczych. Są to graniczne terminy, zapewniające mi swobodę postprodukcji, ale bardzo często zdarza mi się oddawać materiał dużo wcześniej. Wiele tu zależy od kalendarza i ilości zleceń w danym okresie. 

6. Na jakim sprzęcie pracujesz? 

Kiedy tworzę film, moim głównym narzędziem jest aparat Panasonic Lumix GH6, oferujący bezkonkurencyjną jakość nagrywanego obrazu i świetne kolory. Dysponuję również drugim aparatem - Lumixem GH5. Wraz z nimi wykorzystuję obiektywy do aparatów Canona, ale coraz częściej zdarza mi się korzystać ze starych, analogowych szkieł, które wprowadzają niepowtarzalny klimat i filmowość do plastyki obrazu. Dodatkowo korzystam z drona i gimbala marki DJI i kilku innych gadżetów, niezbędnych do zarejestrowania obrazu i dźwięku.

Podczas pracy fotograficznej korzystam z pełnoklatkowego aparatu bezlusterkowego firmy Canon, a towarzyszą mu jasne, stałoogniskowe obiektywy. Taki zestaw zapewnia świetne efekty pracy w słabym oświetleniu oraz gwarantuje wysoką jakość i rozdzielczość zdjęć. 

7. Czy ujęcia z drona są zawsze zagwarantowane?

Drona biorę ze sobą na każde zlecenie i jeśli tylko pogoda oraz lokalne przepisy pozwalają, zawsze chętnie latam i łapię ujęcia. Jednak nie jest to nigdy mój priorytet. Najważniejsze są dla mnie ujęcia z ziemi, bo to na nich opiera się cały film. Ujęcia z powietrza są efektownym dodatkiem, który w miarę możliwości staram się wpleść do każdego filmu.

8. Czy archiwizujesz materiał? Jak długo go przechowujesz?

Wasze zdjęcia w oryginalnym formacie są przechowywane w moim archiwum przez miesiąc od zarejestrowania. Po tym czasie usuwam surowe pliki RAW i pozostawiam te same gotowe zdjęcia, które ode mnie dostaliście. Te z kolei trzymam w archiwum przynajmniej przez rok.

 

Materiał filmowy nagrany podczas zlecenia przechowuję 30 dni od dnia akceptacji przez Was gotowego filmu. Po tym czasie w archiwum pozostaje tylko finalna wersja filmu, którą trzymam przynajmniej przez rok.

9. Jaki jest koszt «tu wpisz dowolną rzecz»?

Oferta cenowa zmienia się dosyć dynamicznie, cały czas staram się ją ulepszać i lepiej dostosowywać do potrzeb klientów, dlatego nie jest publikowana na tej stronie. Po aktualny cennik usług najlepiej zgłosić się do mnie poprzez formularz kontaktowy, maila lub któryś z portali społecznościowych.

10. Mam całkowicie inne pytanie, niewymienione tutaj!

Chętnie odpowiem na każde dodatkowe pytania spoza tej listy. Skontaktuj się ze mną!

bottom of page